\"\"
Členské příspěvky Dokumenty Jak se připojit? Pokrytí Vysílače 
> Jak se připojit do bezdrátové sítě SPKFree.Net ?
> 1. krok - Kontaktujte nás
Pokud máte zájem o připojení do naší sítě, je nutné nás kontaktovat. Na výběr máte ze dvou možností.
> e-mailem na adrese info@spkfree.cz
E-mail by měl vždy obsahovat Vaše celé jméno, bydliště a telefonní číslo. Ulehčit práci nám můžete, pokud touto formou zašlete fotky z okna či střechy Vašeho domu, případně výsledky vlastního měření v pásmu 2.4GHz.
Pokud není potřeba dalších ověření, případně přeposlání mailu na osobu, která může odpovědět přesněji (zvláště co se týče mimošumperských obcí), odpovíme většinou do 1 - 2 dnů.
> telefonem na čísle 608 551 287
Telefonický kontakt slouží stejně jako e-mail k podávání informací o sdružení, jeho cenách, dostupnosti sítě, ale zejména evidenci nových zájemců o připojení.
Je nutné říci, že sdružení nemá zaměstnance, který by tento telefon obsluhoval 24 hodin denně. Telefony bereme v případě, že nám to okolnosti dovolí. V zásadě mezi 9 - 14:30 hodinou. Na zmeškané hovory nereagujeme.
> 2. krok - Dohodnutí termínu měření
 
Po obdržení Vašich kontaktních údajů vkládáme tyto informace do centrální databáze požadavků, kde si je převezme odpovědná osoba. V tomto stádiu se jedná především o požadavek měření. Do týdne Vám zavoláme a domluvíme konkrétní termín měření.
 
> 3. krok - Měření
 
Měření je v případě bezdrátového připojení velmi důležitý proces. Trvá řádově několik minut. Při příležitosti naší návštěvy dostanete k vyplnění přihlášku do občanského sdružení SPKFree.Net (náhled zde). Dále je nutné se s touto sdružením pověřenou osobou dohodnout na konkrétním řešení v daném objektu - tzn. jestli bude anténa umístěna na zábradlí nebo do zdi na konzoli, kudy povede kabel k počítači, jeho délka apod.
 
> 4. krok - Dohodnutí termínu instalace
 
Jakmile dojde k předání přihlášky a protokolu potřebného hardwaru předsedovi komunikační komise, dojde k objednání materiálu. Pokud je zájemce o připojení schopný si celé nebo jen část zařízení připravit a nainstalovat sám, je v jeho zájmu tak učinit. Jednak nám usnadní práci, ale také nemusí čekat až budeme mít na instalaci čas. Doba mezi měřením a instalací se běžně pohybuje mezi 3mi až 14ti dny.
 
> 5. krok - Instalace
 
Pokud se rozhodnete nechat instalaci na nás, práce trvá obvykle půl hodiny až půl druhé hodiny. Záleží případ od případu. V asi polovině případů stačí upevnění antény na zábradlí. V opačném případě připevníme na zeď konzoli a na tu pak samotnou anténu. Od té vedeme 6mm široký kabel s 10mm koncovkou. Většinou dřevěným oknem nebo pod balkónovými dveřmi. Kabel pak vedeme buď přímo do počítače, kde mezitím nainstalujeme PCI bezdrátovou kartu nebo do hardwarového AP - podle toho, jak se domluvíte při měření. Pokud někdo potřebuje průrazy skrz zdi, musí si je předem zajistit sám.
 
> 6. krok - Platba vstupního poplatku
 
Platba vstupního poplatku probíhá vždy v hotovosti, na místě a ihned po skončení instalace.
 
> 7. krok - Zaslání e-mailu o vstupu do sdružení
 
Do 2-3 dnů od instalace by Vám měl přijít e-mail informující o tom, že jste vstoupili do sdružení SPKFree.Net, dále v něm najdete veškeré důležité informace pro připojení a platby. Přečtěte si jej, prosím, důkladně. Doporučujeme si jej také ihned po přečtení vytisknout. Pokud Vám e-mail z jakýchkoliv důvodů nepřijde, kontaktujte nás, prosím. Předejdete tak zařazení do databáze dlužníků.
 
 
Doufáme, že Vám tento článek částečně objasní Vaše často kladené otázky. V budoucnu zde plánujeme i fotodokumentace k jednotlivým typům instalací.
 
 
Jméno:
Heslo:
-> Registrace
webmail objednávky

 
Konektivita: 6500 Mbit
Linka Mohelnickoin:
out:
Linka Zábřežskoin:
out:
Linka Lukavickoin:
out:
Linka Šumperskoin:
out:
Počet členů: 573
Přihlášení za 24h: 14
TOPlist

Oficiální stanovy občanského sdružení SPKFree.Net Doporučujeme, aby si tento dokument přečetli jak současní členové tak budoucí zájemci o členství.

Návody k nastavení zařízení v naší síti naleznete na adrese tutorial.spkfree.cz

Elektronický obchod s wifi technikou a síťovým vybavením naleznete na adrese networkshop.cz

RSS kanál novinek Pro okamžité informování o novinkách na webu.

  Dnes je 16. 7. 2024
  Svátek slaví

Google
  chat je prázdný

Design: T99 | PHP & Webmaster: Alantach. | Content: MS-Fanousek, T99
SPKFree.Net @ 2005 - 2024


val