\"\"
SPKFree.Net  Technologie Terminologie Kdo je kdo 

SPKFree.Net

22.02.2005
Jsme tedy dalším poskytovatelem internetu?
 
Ne, v žádné případě. Neposkytujeme internet ani neprovozujeme žádné veřejné telekomunikační služby. Naše sdružení buduje a udržuje počítačovou síť s připojením k internetu. Pouze naši členové mají možnost využívat naši síť.
Kdybych měl vyjmenovat ty nejzákladnější rozdíly mezi SPKFree.Net a poskytovateli internetu byly by to tyto rozdíly:

1. Poskytovatelé internetu prodávají svoje služby a připojení k internetu třetím osobám. Naše sdružení nic nikomu neprodává, pouze umožňuje svým členům využívat počítačovou síť sdružení.
2. Poskytovatelé internetu mají za cíl dosažení zisku. Našim cílem je vybudování kvalitní a rychlé počítačové sítě a naplnění tohoto cíle věnujeme veškeré finanční prostředky.
3. Poskytovatelé v zájmu zvýšení a udržení zisku dávají k dispozici jen určitou maximální rychlost (např nabídnou 2Mbit/s s agregací a garantovaných 128k). Náš spolek řídí svůj chod tak, aby každý člen měl k maximální možnou rychlost a jediné co nás omezuje jsou přenosové kapacity sítě. Když kapacita nedostačuje, tak takové spoje modernizujeme
4. Snahou poskytovatelů je zvyšovat ceny + snižovat náklady (to se projevuje na kvalitě služeb) a tím maximalizovat zisk. Jak už bylo uvedeno výše, spolky jsou neziskové, takže u nás je naopak snaha efektivně využít členské příspěvky.
5. Poskytovatelé mají k zajištění svých služeb zaměstnance, služební auta, sídla .... to vše něco stojí (dokonce to stojí mnohem víc než vlastní konektivita). Naše sdružení si vše zajišťuje vlastními silami. To má své výhody i nevýhody. Výhodou jsou nižší náklady. Nevýhodou fakt, že všichni členové spolku dělají tyto činnosti pouze ve svém volném čase.
6. Poskytovatelé vybudují přípojná místa z úvěrů (případně jiných zdrojů). Naše sdružení buduje spoje především ze vstupních příspěvků. Peníze nám do klína nespadnou.
7. Poskytovatelé za své odvedené služby vystavují zpětně faktury. Spolek vybírá na svůj provoz členské příspěvky předem. Nenutíme nikoho platit a zaplacením člen projevuje vůli být naší součástí
8. Poskytovatelé uzavírají smlouvy, ve kterých jsou mnohaměsíční výpovědní lhůty. Občanská sdružení jsou ze zákona dobrovolná. Vystoupit ze sdružení lze kdykoliv a okamžitě.
9. Poskytovatelé si sami rozhodují o investicích, směrování sítě nebo cenách. V našem spolku si o těchto věcech rozhodují společně členové.
10. Poskytovatelé mají uzavřený servisní tým a zákazníci dostanou co si objednají. V našem spolku má každý člen možnost zapojit se do naší činnosti. Každý člen si může ošahat nejmodernější techniku a získat tak velmi zajímavou praxi

Autor: MS-fanousek 
Jméno:
Heslo:
-> Registrace
webmail objednávky

 
Konektivita: 6500 Mbit
Linka Mohelnickoin:
out:
Linka Zábřežskoin:
out:
Linka Lukavickoin:
out:
Linka Šumperskoin:
out:
Počet členů: 573
Přihlášení za 24h: 17
TOPlist

Oficiální stanovy občanského sdružení SPKFree.Net Doporučujeme, aby si tento dokument přečetli jak současní členové tak budoucí zájemci o členství.

Návody k nastavení zařízení v naší síti naleznete na adrese tutorial.spkfree.cz

Elektronický obchod s wifi technikou a síťovým vybavením naleznete na adrese networkshop.cz

RSS kanál novinek Pro okamžité informování o novinkách na webu.

  Dnes je 13. 6. 2024
  Svátek slaví

Google
  podporaJanca (11965)
  18:51 - Thomino
Dostupnost podle Monitoring-serveru.cz

Design: T99 | PHP & Webmaster: Alantach. | Content: MS-Fanousek, T99
SPKFree.Net @ 2005 - 2024


val