\"\"
SPKFree.Net  Technologie Terminologie Kdo je kdo 

SPKFree.Net

07.08.2005
Základní zabezpečení PC s OS Windows
 
Zjistil jsem, ze někteří uživatelé přicházející k nám do sítě bez předešlých zkušeností s vysokorychlostním broadband připojením k internetu, nemají svá PC s OS Windows dostatečně zabezpečená. Potom se diví a volají nám, proč jim nejde internet atp. Cílem tohoto článku není vštěpování nějakých nesmyslných frází a jiných demagogií, jak jsme zvyklí u komerčně laděných článků, ale jakýsi stručný úvod do problematiky, který může ušetřit vaše peněženky a naše nervy.

Než se připojíme k síti:

1/ Ins. antivirový SW ( NOD32, Kaspersky, Norton Antivirus ,Avast Home, AVG 7 atp.) Nedá se říci že některý antivirus je lepší než jiný obecně, každý má nějaké to + i - Já osobně doporučuji NOD32, Avast je zase např. zdarma pro domácí užití.

2/ V nabídce Ovládací panely – sítová připojení – připojení k místní síti – vlastnosti odznačíme klient sítě MS a sdílení tis. a souborů v sítích MS (nechceme-li ovšem ukazovat obsah našeho HDD všem ostatním na síti : )

3/ Nastavte si heslo do OS nejlépe kombinaci písmen a číslic

4/ Ins. si personal Firewall (Zone Alarm, Kerio PF, Sygate PF,Tiny PF atp.) ! některé FW mají v sobě ins. Antivir,musíte mít v PC vždy jen jeden FW a jeden Antivir!!!! V případě Xp sp2 nezapomeňte deaktivovat integrovaný firewall (doporučuji Zone Alarm, je snadno konfigurovatelný a pro osobní užití zdarma) Recenze: http://www.zive.cz

5/ V případě OS W Xp instalujte užitečnou utilitku Xp Antispy

Po připojení:

1/ Nestahujte Aktualizace OS automaticky !!!! v nastavení – ovládací panely – aut.aktualizace – ji vypněte!! (akt. si stáhněte z webu a pote ins.,nebo ins. z nějakých jiných zdrojů CD k časopisům zabývajícím se IT je často obsahují atp.

2/ Nainstalujte si SW pro odstranění a blokování škodlivých kodů z internetu. Nejlépe kombinaci AD-Aware a Spybot S&D. http://www.slunecnice.cz, http://www.stahuj.cz U druhého jmenovaného je dobré si nastavit rezidentní blokovač a imunizaci.

3/ Je nutné výše uvedené programy pravidelně aktualizovat, tak často, jak jen to jde, stejně jako antiv. program.

4/pokud to jde, používejte jiný internetový prohlížeč než IE (Opera, Mozilla Firefox, atp.)

Upozornění:


Výše uvedené postupy slouží jen k základnímu zabezpečení PC a neměly by chybět na žádném PC připojeném k internetu!!! Kdo bere zabezpečení opravdu vážně tomu lze doporučit nepřeberné množství článků z podobnou tématikou na netu, nebo nějakou odbornou literaturu tímto se zabývající.

Autor: JS-rakin 
Jméno:
Heslo:
-> Registrace
webmail objednávky

 
Konektivita: 6500 Mbit
Linka Mohelnickoin:
out:
Linka Zábřežskoin:
out:
Linka Lukavickoin:
out:
Linka Šumperskoin:
out:
Počet členů: 573
Přihlášení za 24h: 14
TOPlist

Oficiální stanovy občanského sdružení SPKFree.Net Doporučujeme, aby si tento dokument přečetli jak současní členové tak budoucí zájemci o členství.

Návody k nastavení zařízení v naší síti naleznete na adrese tutorial.spkfree.cz

Elektronický obchod s wifi technikou a síťovým vybavením naleznete na adrese networkshop.cz

RSS kanál novinek Pro okamžité informování o novinkách na webu.

  Dnes je 16. 7. 2024
  Svátek slaví

Google
  chat je prázdný
  19:56 - jenad
Dostupnost podle Monitoring-serveru.cz

Design: T99 | PHP & Webmaster: Alantach. | Content: MS-Fanousek, T99
SPKFree.Net @ 2005 - 2024


val